''BAYRAM'' BATI KARADENİZ TURU

''BAYRAM'' BATI KARADENİZ TURU

1500 ₺

BATI KARADENİZ TURU

Abant – Gölcük – Amasra
Safranbolu – Kastamonu – Yedigöller

3 Gece – 4 Gün

 Kurban Bayramı Özel

HAREKET 

Siz saygıdeğer konuklarımızı 23.59’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak Cihanbeyli, Kulu ve Ankara güzergâhını takip ederek konforlu aracımızla Tatilmaps Seyahat Acentesi’nin sınırsız ikramlarıyla Bolu’ya doğru hareket ediyoruz. Rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN : 

Tesisimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında sarı ve karaçam ormanlarına ve doğanın oluşturduğu yüzlerce renk kombinasyonuna ev sahipliği yapan Abant Gölü Tabiat Parkı’na hareket ediyoruz. Abant’ta dileyen misafirlerimiz göl çevresinde fayton turu, dileyen misafirlerimiz de yürüyüş yapabilir. Abant gezimizin ardından temiz havanın verdiği rahatlıkla yeşilin denizi, oksijen dünyası Gölcük’e ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimizle göl çevresinde güzel bir yürüyüş yapıyoruz. Buradaki güzellikleri de görüntüledikten sonra transfer araçlarımız bulunduğu noktaya hareket ediyoruz. Transfer minibüslerimizle olağanüstü doğasıyla meşhur Yedigöller’e ulaşıyoruz. Sırası ile İncegöl, Nazlıgöl, Sazlıgöl, Kurugöl, Deringöl, Seringöl ve Büyükgöl gezilerini yapıyor ve yürüyüş ile şelale ve Yediler Çeşmesi’ni görüyoruz. Doğanın kalbindeki eşsiz gezimiz sonrası otobüsümüz ile Zonguldak’a hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Otelimizde akşam yemeğimizi yiyor ve konaklıyoruz.

2.GÜN : 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Çeşm-i Cihan olarak bilinen Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman “Lala, Çeşm-i Cihan bu mu ola?” diye sorduğu Bakacak Tepesi'nde Amasra ve çevresini panoramik olarak izleyerek fotoğraf molası veriyoruz. Amasra KalesiKemere köprüsüFatih camisi ve limanı gezip, dileyen misafirlerimiz ile tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turunda küçük liman ve Tavşan Adası’nı görüyoruz. Ardından öğle yemeğini alıyor ve Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Gezimize Kaymakamlar Konağı ile başlıyoruz. Sırası ile İzzet Mehmet Paşa CamiiYemeniciler ArastasıBakırcılar ve Demirciler ArastasıPazaryeriKöprülü Mehmet Paşa CamiiCinci HanıCinci HamamıKazdağlıoğlu Camisini görerek gezimizi tamamlıyor ve Safranbolu’nun en meşhur tadı olan lokumun tadına bakıyor, alışveriş yapıyor ve Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Fotoğraf molasının ardından otelimize yerleşiyoruz. Otelimizde akşam yemeğimizi yiyor ve konaklıyoruz.

3.GÜN : 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Safranbolu’nun iki yazlık mekânından birisi olan Yörük köyüne gidiyoruz. Sipahioğullarına ait iki konağı gezip, ilginç hikâyelerini dinledikten sonra, doğa harikası Horma Kanyonu’na hareket ediyoruz. Küre Dağları Milli Parkı’na dahil olan Kanyon içerisinden Ilıca Şelalesinden dökülen, Zara Çayı geçmektedir. Batı Karadeniz’in tüm güzelliklerini sergileyen, bölgeye özel endemik bitki çeşitlerini barındıran ve doğal akvaryum niteliğindeki Horma Kanyonunda dileyen misafirlerimiz doğa yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Zara Çayı’nın sularının döküldüğü bölümdeki Ilıca Şelalesi’ni de fotoğrafladıktan sonra keyifli günün ardından aracımıza dönüyor ve Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Otelimizde akşam yemeğimizi yiyor ve konaklıyoruz.

4.GÜN : 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında şehir merkezi gezimize başlıyoruz. 2018 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilen evliyalar şehri Kastamonu’da ilk durağımız şehrin en önemli simgelerinden biri olan Saat kulesi. 1885 yılında, Vali Abdurrahman Paşa tarafından yaptırılmış olan saat kulesinin, halk arasında sürgün saat olduğuna dair yaşayan bir efsanesi bulunmaktadır. Ardından Kurtuluş Savaşı’nda İnebolu’dan Kastamonu ’ya cephane taşıyan kahraman Türk kadınını temsil eden Şehit Şerife Bacı Anıtında fotoğraf molası veriyoruz. Geçmişe ışık tutan kapsamlı bir kompleks olarak 31 Ekim 2008 tarihinde açılan “Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi”ni geziyoruz. Bu kompleks içerisinde Cumhuriyet Evi, Türkiye’de bir ilk olan Şapka ve Dantel MüzesiAtatürk Sergi SalonuBebek EviResim Galerisi  bulunmaktadır. Alışveriş ve hediyelik eşya için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Ilgaz Dağı Milli Parkına hareket ediyoruz. Temiz hava, doğa ve çam ormanları arasında kısa bir doğa yürüyüşü molası vererek gezimizi sonlandırıyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz. Keyifli gezinin ardından sizleri aldığımız noktaya bırakıp veda ediyoruz.


Dahil Olan Hizmetler

- 3 GECE OTEL KONAKLAMASI
- 4 SABAH KAHVALTISI
- 3 AKŞAM YEMEĞİ
- TURDAKİ TÜM TRANSFERLER
- ARAÇ İÇİ SINIRSIZ İKRAMLAR
- KONFORLU ARAÇLARLA ULAŞIM
- SEYAHAT SİGORTASI
- PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
- TATİLMAPS SEYAHAT VE GÜVENCESİ

Dahil Olmayan Hizmetler

- MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
- TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
- KİŞİSEL HARCAMALAR